Metin Mobilya
Hemen Bize Ulaşın!
WhatsApp icon
Size bir telefon kadar yakınız
0 535 622 57 14
Dil Seçin
tr

Banyo Dolabı

03.07.2021
1 görüntülenme
Banyo Dolabı

Banyo dolabı, her evde bulunan ve hijyen ürünlerimizi muhafaza ettiğimiz en önemli mobilya ürünlerinden biridir. Banyo boyutuna göre zeminden yükselen modellerin yanı sıra, duvara sabitlenebilen asma dolap modelleri de tercih edilebilmektedir. Bu özelliğiyle farklı ebattaki banyoya sahip olan müşteriler, ihtiyaçlarına göre bir modeli kolaylıkla seçebilmektedir. İşlevsel özelliğinin haricinde diğer tüm mobilya ürünlerinde olduğu gibi şık bir banyo dolabı satın alarak banyonuza farklı bir hava katabilirsiniz. 

Banyo Dolabı Fiyatları 

Dolap fiyatlarını malzeme kalitesi ve çeşidi, modeli ve dolap ölçüsü belirlemektedir. Örneğin, ölçü olarak 100x80cm olan bir dolap 120x100cm boyutundaki bir dolaba göre daha ucuza satılmaktadır. Aynı şekilde, banyodaki su buharı gibi etmenlerine karşı daha dayanıklı ve uzun ömürlü materyallerin kullanılması dolap fiyatını oldukça etkilemektedir. Neme dayanıklı olmayan malzemelerden üretilen bir banyo dolabı, kaliteli materyallerden üretilen bir dolaba göre daha uygun fiyatlı olsa da, kullanım ömrü açısından bakıldığında kaliteli ürünün tercih edilmesi gerektiği anlaşılmaktadır. Ayrıca, dolabınız için isteyeceğiniz her türlü harici eklenti de ürün fiyatını artıracaktır.

Banyo Dolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak dolabında olduğu gibi banyo dolabı alırken de dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. 

Depolama

Dolaplar her şeyden önce eşyalarımızı depoladığımız ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla, sahip olduğunuz ve depolama ihtiyacı duyduğunuz eşya miktarına göre almanız gereken dolap modeli değişmektedir. Diş fırçası, diş macunu, şampuan ve tıraş makinesi gibi eşyaların saklandığı banyo dolabında da bu durum söz konusudur. Ailenizin büyüklüğüne ve kullandığınız hijyen eşyalarının sayısına uygun olarak banyo dolabı tercih etmelisiniz. Örneğin, 4 kişilik bir ailenin eşya miktarıyla çocuksuz bir ailenin sahip olduğu eşya sayısı aynı değildir. Bu yüzden bahsi geçen ilk aile depolama bakımından daha ferah bir dolap satın almalıyken, ikinci ailenin daha küçük, minimal bir banyo dolabı tercih etmelidir. 

Materyal 

Mobilya imalatında bütçeye ve isteğe göre aynı türdeki ürünler için birbirinden farklı materyaller kullanılmaktadır. Ancak, kullanılan materyalin kalitesine göre ürün fiyatı daha dayanıksız bir malzemeye göre daha yüksek olmaktadır. Bunun sebebi kaliteli materyalle üretilen mobilyanın daha uzun yıllar bozulma ve çürüme olmadan kullanılabilmesidir. Banyo dolabı seçerken de bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer aynı dolabı sorunsuzca onlarca yıl kullanabilmek istiyorsanız, fiyatı muadillerine göre daha yüksek olsa da MDF gibi daha kaliteli ve dayanıklı materyalleri tercih edilmelidir. Ancak, kısa süreli bir kullanım ömrü sizin için yeterliyse suntalem gibi ekonomik materyaller kullanılabilmektedir. 

MDF Malzeme

Suntalem gibi ekonomik çözümlere kıyasla MDF, çok daha uzun süreli bir kullanım ömrü sunmaktadır.

Tasarım

Mobilyalarımızın işlevsel özelliklerinin yanında dekoratif yanı da önem arz etmektedir. Çünkü ürünlerimizi kullanılışlığına göre değil, onları yerleştirdiğimiz odaya uyumuna göre de tercih etmekteyiz. Banyo dolabı alırken banyo boyutuna, eşyaların rengine ve evinizin genel dizaynına uygun bir model seçmelisiniz.

Örneğin, diğer mobilyalarınız modern tarzdaysa banyo dolabınızın gri veya siyah renklerde ve minimal tasarımda olmalıdır.

Modern Banyo Dolabı

Country stili bir dekorasyon anlayışına sahipseniz, banyo dolabınızı klasik stilde tercih edebilirsiniz. 

Country Banyo Dolabı

 
Neden Banyo Dolabınız İçin Bizi Tercih Etmelisiniz

  • 33 yıllık tecrübe
  • İstediğiniz ölçülerde dolap imalatı
  • Hayalinizdeki renk tonları
  • Üstün hizmet kalitesi
  • Hızlı imalat ve teslimat
 
Önceki İşlerimizden Bazıları

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.