Metin Mobilya
Hemen Bize Ulaşın!
WhatsApp icon
Size bir telefon kadar yakınız
0 535 622 57 14
Dil Seçin
tr

TV Ünitesi

03.07.2021
1 görüntülenme
TV Ünitesi
TV ünitesi, salon ya da oturma odanızın en önemli odak noktalarından biridir, çünkü yorgun bir iş gününün ardından dinlenmek için televizyonunuzun karşısına oturduğunuzda ya da misafirlerinizi ağırladığınızda oturma odasında en dikkat çeken mobilya parçalarından biridir. Göze hitap eden ve işlev olarak tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veren bir TV ünitesi, odanızın en önemli noktalarından birini daha estetik ve kullanışlı bir hale getirecek, izlediğiniz film ya da diziden aldığınız keyfi de en üst seviyeye taşıyacaktır. 

TV Ünitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak Dolabı ya da kitaplık gibi mobilya alımlarında da olduğu gibi TV ünitesi alırken de dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.

Boyut

TV Ünitesi

Öncelikle, tercih edeceğiniz ünitenin boyutlarının yerleştirileceği alana ve televizyonun büyüklüğüne uygun olması gerekmektedir. Ayrıca, genel oda büyüklüğü de bu noktada önem arz etmektedir çünkü küçük hacme sahip bir odası için olabildiğince küçük ya da orta ebatta bir ünite almak mobilyanızın odanızla uyum içerisinde olmasına olanak sağlayacaktır.

Renk

TV Ünitesi

Boyut dışında önem verilmesi gereken bir diğer husus da ünitenin rengi ve tasarımıdır. Bir evin genel bir ruhu ve havası vardır. Bu atmosferi eşyalar arasındaki renk ve tasarım uyumu ile meydana getiririz. Arasında renk uyumu bulunmayan mobilyalar üzerimizde çoğu zaman anlamlandıramadığımız bir yorgunluk ya da negatiflik hissine sebep olabilmektedir. Bu noktada TV ünitesi seçiminizi yaparken diğer eşyalarınızın, duvarlarınızın renklerine ve tarzınıza göre bir renk tercihi yapmalısınız. Örneğin, duvarları krem renginde olan bir oturma odasında odunsu tonlar içeren bir ünite kullanmanız estetik durabilirken, sarı renkte bir ünite size olumsuz sinyaller verebilir. 

Depolama

TV Ünitesi

Birçok kişi mobilyaları estetik özelliklerinin yanı sıra depolama işlevleri için de kullanmaktadır. TV üniteleri de bu noktada sıklıkla tercih edilen mobilya parçalarının en önde gelenlerinden biridir. Eğer siz de güzel görünümünün haricinde depolama özellikleri de bulunan bir ünite almak istiyorsanız, çekmeceli ve/veya raflı TV ünitesi modelleri göz önünde bulundurmanız gereken ünite modellerinden başlıcasıdır. 
 
Neden TV Üniteniz İçin Bizi Tercih Etmelisiniz
  • 33 yıllık tecrübe
  • İstediğiniz ölçülerde ünite imalatı
  • Hayalinizdeki renk tonları
  • Üstün hizmet kalitesi
  • Hızlı imalat ve teslimat
Önceki İşlerimizden Bazıları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.