Metin Mobilya
Hemen Bize Ulaşın!
WhatsApp icon
Size bir telefon kadar yakınız
0 535 622 57 14
Dil Seçin
tr

Zımparasız Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

14.08.2022
147 görüntülenme
Zımparasız Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Mobilyanızın boyası aşınma ya da bir kimyasal sızması sonucunda zarar görebilir. Bu durumda akla ilk olarak yeni bir mobilya almak gelse de ürünlerin sürekli pahalanması yüzünden her zaman bu seçeneğe yönelemeyebiliriz. Genelde mobilya boyama işlemlerinde boya işlemi esnasında yüzeydeki pürüzlü kısımları gidermek için zımpara kullanılır, ancak zımpara kullanımı yüzeye büyük zararlar verebilmektedir. Bu yüzden zımparasız mobilya boyama, ürününüzü istenmeyen aşınmalardan ve kalıcı hasarlardan korumak için göz önünde bulundurulması gereken bir mobilya boyama yöntemidir.  

Neden Önemlidir 

Genellikle mobilya boyama hizmeti alınmasının nedeni yüzeyi zarar gören ürünün değerli olmasıdır. Dolayısıyla, boyama işlemi yapılırken mobilyanızın daha fazla zarar görmesini önlemek için zımpara gibi yüzeyi çizen ve hasar verebilen bir aletin kullanılmaması önem arz eder. Zımparasız bir şekilde boyanan mobilyalar estetik görünümlerin yanı sıra çok daha uzun ömürlü olurlar. Böylece ürününüzü onlarca yıl keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Zımparasız Mobilya Boyama Nasıl Olmalıdır

  • Profesyonel şekilde boyanacak olan mobilya temiz bir bez yardımıyla temizlenir.
  • Toz ve yüzeysel kirlerden arındırılan mobilya, boyama işlemi için uygun genişlikte bir yüzeye taşınır.
  • Boyama işlemi esnasında zemine herhangi bir boya sızmasını önlemek için sıvı sızdırmaz bir örtü serilir.
  • Mobilyanızın malzemesine ve boyanacak alanın büyüklüğüne göre tebeşir boya, özel sprey boyalar ya da Polisan Anti Aging x1 ile ilgili kısımlar istenilen tona ulaşana dek titizlikle boyanır.
  • Mobilya boyama işlemi bittikten sonra ürününüzün kuruması için en az bir gün hava alan bir noktada bekletilir.

Hizmet Noktalarımız

30 yılı aşkın deneyimi ile mobilya boyama, mobilya imalatı, mobilya kurulum ve tamiri alanlarında faaliyet gösteren Metin Mobilya, başta Suadiye, Pendik, Kartal ve Maltepe olmak üzere İstanbul’un her noktasında müşterilerine hizmet etmektedir. 

Bize Ulaşın

Eğer hala aklınızda soru işaretleri bulunuyorsa ve mobilya boyama konusunda profesyonel bir yardım almanız gerektiğini düşünüyorsanız, hemen bize ulaşarak uzman marangozlarımızdan destek alabilir, ürünlerinizi eski parlak günlerine kavuşturabilirsiniz.

Metin Mobilya, 30 yılı aşkın tecrübesiyle mobilya imalatı, tamiri, boyama ve montajı gibi alanlarda müşterilerine yüksek memnuniyet anlaşıyla hizmet etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.